Grywalizacja

Zazwyczaj gry kojarzyły się wyłącznie z rozrywką. Okazuje się, że niosą za sobą o wiele więcej korzyści. Przykładowo, uczą myślenia kilka kroków w przód, rozwijają umiejętność logicznego i krytycznego myślenia, oraz umiejętność podejmowania decyzji. Wspomagają też pamięć krótko- i długotrwałą, a także wspierają kreatywność. Gry, zwłaszcza komputerowe, są coraz ważniejszą częścią naszego życia.

Co to jest grywalizacja?

 

Grywalizacja, nazywana również gamifikacją, to technika stosowana w różnych dziedzinach, w których elementy i mechanizmy charakterystyczne dla gier są wykorzystywane do motywowania ludzi do osiągania określonych celów, rozwijania umiejętności i angażowania się w interakcje.

Grywalizacja może przybierać różne formy, takie jak przyznawanie punktów, odznak lub nagród za osiągnięcie określonych zamierzeń, bądź też przekroczenie określonych kamieni milowych. Może być również używana do budowania społeczności poprzez rywalizację, współpracę i interakcję między uczestnikami.Jakie są jej korzyści?

 

Grywalizacja może być wykorzystywana do różnych celów, takich jak zwiększenie produktywności pracowników, zachęcanie do nauki lub uprawiania sportu, a nawet budowanie lojalności i przywiązania. Jej szerokie zastosowanie jest zdecydowanie zaletą. Wprowadzenie grywalizacji do strategii zarządzania to krok, który może przynieść wiele korzyści.

Wdrożenie elementów grywalizacji do codziennej rutyny pracowników, takich jak nagradzanie postępów, stawianie wyzwań i podtrzymywanie relacji, potrafi zmotywować ich do osiągania lepszych wyników. Grywalizacja często również odgrywa ważną rolę w edukacji i szkoleniach nowych pracowników. Wdrożenie zabawy i rozrywki pozwala zwiększyć zaangażowanie w realizację celów firmy i sprzyja otwartości na zmiany i innowacje.

Grywalizacja jest również skuteczną formą reklamy, która przyciąga uwagę potencjalnych klientów i zacieśnia więzi z marką. Rosnące zaufanie i pozytywne doświadczenia sprawiają, że firmy zyskują stałych klientów, co przekłada się na przewagę konkurencyjną na rynku.Grywalizacja w biznesie

 

W biznesie grywalizacja może być narzędziem do motywowania pracowników do osiągania celów biznesowych, zwiększania aktywności klientów w zakresie produktów lub usług firmy, a także do edukacji i szkoleń poprzez tworzenie interaktywnych kursów. Coraz więcej firm decyduje się na wprowadzenie takich praktyk do swojej strategii marketingowej. Istnieje również druga strona medalu, mianowicie skupienie się na konsumentach. Dobrym przykładem jest sieć sklepów Żabka, która wprowadziła aplikację lojalnościową dla swoich klientów. Pozwala ona na gromadzenie punktów (żappsów) i wymiany ich na produkty dostępne w sklepach.

Kolejnym świetnym przykładem jest Duolingo, czyli platforma internetowa do nauki języków obcych. Wykorzystuje ona system nagród, przez co motywuje użytkownika do dalszego korzystania z aplikacji. Producenci zadbali o UX (ang. user experience design, doświadczenie użytkownika), ponieważ proces użytkowania jest łatwy, wygodny, intuicyjny i satysfakcjonujący.

Elementy takie jak cele i poziomy, kolekcjonowanie, czy tabele wyników, aby porównać się z innymi użytkownikami lub nawet sprawdzić własne postępy, mobilizują użytkownika do działania. Nie ulega oczywiście wątpliwości, że grywalizacja ma znaczący potencjał w dziedzinie marketingu. Przemyślana i dopracowana gra może mieć znaczący wpływ na wyniki finansowe wielu firm. Warto zatem przyjrzeć się temu zagadnieniu nieco bliżej.

À propos grywalizacji, warto wspomnieć, że w ramach naszej oferty Ekopaleciaka dołączyliśmy niedawno 5 automatów do gier retro oraz pinball. Te klasyczne rozrywki stanowią doskonałe uzupełnienie różnorodnych eventów i spotkań, dodając im niepowtarzalnego uroku i atmosfery sprzyjającej integracji. Nasze automaty są dostępne do wynajęcia, aby jeszcze bardziej wzbogacić doświadczenie naszych klientów i uczestników wydarzeń: https://ekopaleciak.pl/Zapraszamy do kontaktu – przygotujemy ofertę, którą dopasujemy do Twoich potrzeb.

Jeśli jesteś zainteresowany współpracą

Jeśli jesteś zainteresowany współpracą

POBIERZ