Event PlayFair

W piątek 4 listopada 2022 r. odbyły się warsztaty, wykłady oraz panele dyskusyjne konferencji PlayFair. Wydarzenie, organizowane przez Archicom, zaproszonych partnerów i Soundedit, miała przyjemność koordynować Grupa FLPR, której zadaniem było stworzenie scenariusza, koordynowanie imprezy na bieżąco oraz czuwanie nad przebiegiem paneli

Event odbył się w ramach 14.edycji Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit w łódzkim Klubie Wytwórnia. Panel dyskusyjny powstał z inicjatywy prezesa firmy deweloperskiej Archicom, Waldemara Olbryka, oraz organizatora Soundedit, Macieja Werka.

Wydarzenie odbyło się w wyjątkowym mieście, Łodzi, które dołączyło do grona 100 miast biorących udział w unijnej misji na rzecz neutralności klimatycznej do 2030 r. Miejsce to doskonale wpisało się w główną tematykę eventu, jakim było promowanie zrównoważonego rozwoju i zminimalizowanie szkodliwego wpływu na środowisko. W ramach festiwalu Soundedit od 2009 r. przeprowadzono tysiące godzin specjalistycznych warsztatów, wykładów, prezentacji i paneli dyskusyjnych. Unikatowa idea festiwalu oraz pasje pomysłodawców stworzyły przestrzeń do niezwykłego połączenia, jakim jest konferencja PlayFair.

W imprezę zaangażowali się muzycy, przedstawiciele sektora nieruchomości, artyści, naukowcy, reprezentanci zrównoważonej mody oraz ambasadorzy wegańskiego stylu życia. W dyskusji czynny udział wzięli piosenkarka i autorka tekstów Natalia Przybysz, laureatka m.in. nagrody muzycznej “Fryderyk” Misia Furtak, dziennikarz muzyczny Piotr Metz, Przemysław Kubajewski z Akademii Menedżerów Muzycznych, Zosia Zochniak z Ubrania do Oddania, czy przedstawiciele takich firm jak ABB, Echo Investment S.A., Archicom, 4F, Wege Siostry, Żabka, którzy od wielu lat z zaangażowaniem promują działania wobec obszarów związanych z ochroną środowiska naturalnego, odpowiedzialnością społeczną i ładem korporacyjnym.

Mogliśmy również usłyszeć rozmowę z Dunstanem Bruce’em z zespołu Chumbawamba, którego film “I Get Knocked Down” został wyemitowany na zakończenie paneli dyskusyjnych. Całość była uzupełniona badaniami przeprowadzonymi przez ekspertów z Microsoft i Politechniki Łódzkiej.

Jednym z głównych założeń PlayFair było zainspirowanie do podejmowania zmian na lepsze, nawet małymi krokami, zgodnie z filozofią Green Kaizen. Przybliżona została między innymi definicja ekonomii cyrkularnej, która laikom może kojarzyć się wyłącznie z recyklingiem, ale jej zakres jest o wiele szerszy. Najważniejszym założeniem ekonomii cyrkularnej, z którego wynikają pozostałe jej elementy i działania, jest zmiana sposobu myślenia. Jest to model gospodarki skupiający się wokół upcyklingu, czyli metody, podczas której wykorzystujemy stary, zużyty zasób na potrzeby stworzenia czegoś nowego, o wartości zbliżonej do pierwotnego produktu lub nawet wyższej, by z jednej strony zapewnić wzrost gospodarczy, tworzyć nowe miejsca pracy, inwestycje, a z drugiej walczyć przeciwko pogłębianiu się problemów środowiskowych i eksploatacji zasobów. Takie działania są wykorzystywane nie tylko w modzie, ale również przez branżę muzyczną, gastronomiczną oraz przede wszystkim przez nas wszystkich poprzez odpowiedzialne wybory, które przynoszą pozytywne skutki nie tylko nam samym, ale również innym. Największe przedsiębiorstwa, ale również te małe i średnie, stanowią istotną część gospodarki. Działalność przedsiębiorców ma realny wpływ na środowisko, dlatego warto śledzić postęp technologiczny i regulacje prawne. Zwłaszcza, że trwa wdrożenie jednej z większych zmian, czyli czynnika ESG, według którego wszystkie firmy zatrudniające powyżej 10 osób do 2026 roku będą musiały raportować zarówno działania środowiskowe, społeczne jak i transparentnego zarządzania swoimi organizacjami

Wydarzenie odbyło się bezpłatnie dla każdego chętnego uczestnika. Całość była streamowana, by jak najbardziej zmniejszyć ślad węglowy. Transmisja jest dostępna na fanpage Festiwalu Soundedit. LINK tutaj.

 

Jeśli jesteś zainteresowany współpracą

Jeśli jesteś zainteresowany współpracą

POBIERZ